Eski Arkadaş

Arkadaşımla göz göze gelmiştim. Endişe ve korku ile bana baktı. Elleri titriyordu. Çenesi de titriyordu. Bir anda elini ağzına götürdü. Gözleri dolmaya başlamıştı…

Esendemir Esendemir

Gizemli Oda

Gözlerimi açtığımda, çevremde kafasındaki karışıklıktan dolayı kimseyle konuşamayacak durumda olsa da fısıldaşan yüzlerce kişi vardı. Bir oraya bir buraya yaptıkları telaşlı hareketleri o kadar hızlıydı ki, gözlerimle takip edemiyordum.

Esendemir Esendemir

İktidar ve muhalefetli demokrasi mi kaptan ve yardımcı kaptanlı demokrasi mi?

Demokrasi hakkında biraz konuşalım istiyorum. Bu kadar önemsediğimiz bu kavram gerçekten de günümüze kadar doğru bir gelişim yaşadı mı? Demokrasinin yenilenmesi için ne yapmak gerekir?

Esendemir Esendemir

Acun Ilıcalı’ya cevaben; niye erken kalkıyoruz?

Niye erken kalkıyoruz diyen sevgili Acun, öncelikle adamın birisi böyle demiş dediğin ifadedeki adam yok. Yani öyle bir adam yok. Zaten olması da imkansız.

Esendemir Esendemir

Chp neden seçim kazanamıyor?

Chp neden seçim kazanamıyor sorusu yıllardır sorulur. Aslında gözle görülür bir sebebi olsa da belli ki Chp yöneticileri bunları kabullenemediğinden soruna çözüm de üretemiyor.

Esendemir Esendemir

Sevmesem de saygı duymak zorunda mıyım?

Sevmediğimiz şey deyince aklımıza herhalde yüzlerce şey, düşünce veya insan gelebilir. Günümüzde birçok kişiden sevmesen de saygı duymak zorundasın şeklinde ifadeler görüyoruz.

Esendemir Esendemir

Çocuklarda din eğitimine nasıl başlanmalı

Din eğitimi inanan herkes için çok önemli olduğundan aileler çocuklarının da kendi dininden olması için doğru bir yol aramaktadır. Buradaki konu İslam, Hristiyanlık, Yahudilik veya diğer inançlarla benzer bir durumdadır.

Esendemir Esendemir